Поклон нашег бившег ученика

Колекција наше школе постала је богатија за још једно уметничко дело! Наш бивши ученик Славољуб Мирковић, истакнути академски сликар, поред слике споменика Јеврему Обреновићу на Цветном тргу, поклонио је школи још једно своје дело, на ком је насликана ”Вукова” школа.
Славољуб Мирковић рођен je 1958. године у Шапцу. Завршио је сликарство на Факултету ликовних уметности у Београду и постдипломске студије 1985. године, у класи професора Раденка Мићевића.
Члан је УЛУС-а од 1983. године. Први пут је самостално излагао у Шапцу 1976. године, а потом и на бројним самосталним и групним изложбама у Југославији и Аустрији. Од 1991. године живи у Бечу, а његова дела се налазе у Народном музеју у Шапцу, Завичајном музеју у Јагодини у Bezirksmuseum-u Wieden у Бечу.