Лидери доброте и љубави - задатак 3. - Чаробна интеркултурална мрежа пријатества

Школа: ОШ “Вук Караџић” Шабац и ИО Мачвански Причиновић
Град: Шабац
Држава: Србија

Ученици нижих разреда - одељење 4/2

Ученици су имали задатак да буду лидери хуманости и доброте. Задатак је био да шаљу поруке подршке и љубави својим вршњацима из Петриње (Република Хрватска) који су доживели катастрофалан земљотрес.

Линк: Порука подршке одељења 4/2 >>>

Ученици виших разреда - одељење 6/4, 5/3, 5/4

• Ученика: 20
  • Разред: 6.,5.
  • Број часова: 2
  • Коришћене платформе: Лино. ит
  • Коришћени веб алати: Лино.ит, Аудасити, Кајн мастер, Јутјуб.

Опис радионице:

Активности:

На часу ЧОС-а се причало о хуманим делима и акцијама. Сем материјалних могу бити и акције у којима пружамо подршку.

Ученици су се подсетили хуманитарних акција у којима су били лидери. То је хуманитарна акција прикупљања слаткиша за децу са Косова. Ту акцију су прво организовали за ученике три издвојене јединице школе. Следеће године су проширили на 5 издвојених јединица и ученике нижих разреда матичне школе.

Ученици су упознати са земљотресом који је задесио људе у Петрињи. Њихов задатак је био да пишу поруке охрабрења и подршке, неко је певао, а неко и свирао.

Направљена је дигитални постер са порукама и цртежима подршке.

Ментор: Снежана Шалаи Тибор, наставник музичке културе

Закључак: Ученици ће у наредном периоду организовати и хуманитарну акцију материјалне подршке, заједно са другарима из осталих школа Србије.

Линк: Дигитални постер са порукама и цртежима подршке

Извештај приредио:
Снежана Шалаи Тибор, наставник музичке културе

Чаробна интеркултурална мрежа пријатељства - Модул 4
Звуци мога краја - пројекат
Партнерство за праведно и квалитетно образовање