Свети Сава

Поводом обележавања школске славе – Светог Саве, најзначајнијег празника свих ученика и просветних радника, 27. јануара су у матичној школи одржане две приредбе: једна за ученике од од петог до осмог и друга за ученике од првог до четвртог разреда.

Наставници српског језика Јованка Гајић и Жарко Мркић припремили су са својим ученицима пригодан програм, а пратио их је школски хор предвођен наставницом музичке културе Снежаном Ранковић Ђерић. На крају приредбе наступила је и фолклорна секција наше школе, коју воде учитељица Тања Ђукић и библиотекарка Душица Шобић, а наставница ликовне културе Ана Ивковић припремила је изложбу ученичких радова.

Сваке године на овај дан обележавамо школску славу и чувамо од заборава све што је Свети Сава учинио за наш народ, цркву, књижевност, образовање. Као што је од великог значаја подсетити се коренa наше државе и културе, исто тако треба радити и на очувању народне традиције и културног наслеђа.