Савиндан у издвојеном одељењу у Мачванском Причиновићу

27. јануара у сали ОШ “Вук Караџић” у Мачванском Причиновићу одржана је приредба поводом Савиндана.

На почетку приредбе публика је могла чути музички део: „Химну Светом Сави” у извођењу школског хора, потом „Анђели певају“ у извођењу ученика петог разреда (Теодора Радић-блок флаута, Нађа Симеуновић -металофон, Анастасија Глигорић-клавес, Сара Пантелић-триангл и Андреа Кулезић-солиста певач), „Милешевка“, „Hallelujah“ (извеле на блок флаутама-Ана Василић, 8/5 и Теодора Радић,5/4), „Пастир Хиландара“ (солиста Јана Мањенчић,6/5) и „Свети Сава и Срби“.

У другом делу публици је представљен сценски приказ „У потрази за Светим Савом”, прилагођеног и адаптираног текста Соње Ђорђевић у извођењу ученика драмске секције.

Програм су припремиле Снежана Шалаи Тибор, професор музике (музички део) и Илинка Шуваковић, професор српског језика и књижевности (драмски део), са ученицима виших разреда. Ходници и сала школе били су украшени ликовним радовима које је са ученицима припремила Весна Станић, наставник ликовне културе.

Као и сваке године, ученици четвртог разреда били су домаћини школске славе заједно са својом учитељицом Драганком Ђокић.