Конференција ђачких парламената у Смедереву

ОШ „Вук Караџић“ је и ове године имала велику част да буде учесник 5. конференције ђачких парламената централне Србије, одржане 17. октобра у Смедереву.

Тема овогодишње конференције била је "Вршњачко насиље и могућности решавања проблема", а поред ученика, на конференцији су учествовали и представници релевантних институција и организација. Представници Ученичког парламента наше школе, Лука Марковић и Милан Ђуровић, заједно са директором школе Драгославом Павловићем и координатором УП, наставницом географије Снежаном Гмизић Опачак, имали су прилику да другим школама, као пример добре праксе, представе рад парламента своје школе, а потом су учествовали у радионицама:

• „Вршњачко насиље – колико је присутно и најчешћи облици“ ;
  • „ Ученички парламент у борби против насиља – кораци и поступци“ ;
  • „Интернет као акцелератор вршњачког насиља“.

Веома смо поносни на то што су организатори манифестације препознали рад нашег Ученичког парламента и залагање за развој дечије демократије и свести ученика да могу утицати на своје проблеме и решавати их. Надамо се да ће нам поново бити указана част да присуствујемо оваквом догађају!