Дан борца у Шеварицама

04.07.2019. године у 13 сати обележен је Дан борца у Шеварицама. Положени су венци на Спомен обележје посвећено палим ратницима Балканских, Првог и Другог светског рата у Шеварицама у знак сећања на дан када је KПЈ 1941. године донела одлуку о подизању устанка против окупатора. Носиоци обележавања важног историјског датума су Градски одбор потомака ратника Србије од 1912-1920 “Шести пук”, Месни одбор бораца и потомака свих ослободилачких ратова Србије села Шеварице и ГО СУБНОР-а. Венце на споменик положили су припадници Војске Србије и поменутих удружења и организација.

После полагања венаца уследио је пригодан програм у коме су наступали ученици ОШ „Вук Караџић“ Мачвански Причиновић, изборног предмета Хор и оркестар, са следећим програмом:

• „Бојарка“ – Царевац – блок флауте – Милица Арсеновић 8/5 и Ана Василић 7/5
  • „Тихо ноћи“ – текст – Ј.Ј.Змај – хор петог разреда
  • „Оро се вије“ – народна - хор петог разреда
  • „Густа ми магла паднала“ – народна - хор петог разреда

Ученике припремила - Снежана Шалаи Тибор, професор музике.