Љубав према писаној речи, читању и младим читаоцима побеђује

13. јуна 2019. године на школској сцени наше школе оживели су Марко Краљевић, Хајди, Алиса и Луди Шеширџија из Земље Чуда, Трнова Ружица, Снежана и патуљци!

Они су се удружили и подигли устанак против немарних читалаца који их жврљају и цепају странице књига у којима живе.

Мада је деловало као да су одлучни у намери да заувек напусте своје бајковите књиге и јуначке песме, они се враћају на своја места на полицама школске библиотеке.

Љубав према писаној речи, читању и младим читаоцима побеђује!

Представу су припремили ученици 4/1, заједно са својом учитељицом Гораном Недељковић, као и две ученице из одељења 1/2, Анђела Муратовић и Лана Салкунић, које су извеле скеч "Зна он унапред".

Осим што су показали таленат за глуму, ученици су показали да поседују и таленат за писање поезије, те су се представили и са својим песмама на тему љубави према читању, књизи, библиотеци, али и библиотекарки Милици Димитрић, која је такође дала допринос овој разиграној представи.