Наступ ученика ОШ „Вук Караџић“ ИО Мачвански Причиновић поводом светског дана особа са аутизмом

Дана 02.04. у порти Шабачке цркве обележен је међународни дан особа са аутизмом у 11 сати, у организацији Удружења особа са аутизмом и ОШ „Свети Сава“ Шабац.

Овај догађај је увеличан пригодним музичким програмом који су припремили ученици са својим наставницима из МШ „Михаило Вукдраговић“ (Соњом Живковић, проф.), ОШ „Вук Караџић“ ИО Мачвански Причиновић (Снежана Шалаи Тибор, проф.) и дечји хорић „Искрице“ (Бранислава Ђукановић, наст.).

Из ОШ „Вук Караџић“ ИО Мачвански Причиновић наступало је 27 ученика петог, седмог и осмог разреда изборног предмета Хор и оркестар. Ученици су извели следеће композиције:

• „Сваки дан се то догађа" - текст Љубивоје Ршумовић, музика-Драган Лаковић
  • „Оро се вије"- народна песма
  • „Чини ми се душо моја да је Србија" - на стихове Ђуре Јакшића, музика - Бата Херман
  • „Густа ми магла паднала“ – народна песма
  • „Девојко мала" - Дарко Краљић, тема из филма "Љубав и мода"
  • „Плава птица" - Сања Илић Балканика

Након музичког дела програма, председница удружења, Весна Павловић, је поделила захвалнице, после чега су се сви упутили у шетњу подршке до трга, а потом до штанда ОШ „Свети Сава“ где су се продавали сапунчићи и други предмети које су направили ученици са својим наставницима.

Извештај приредио:
Снежана Шалаи Тибор, проф.муз.култ.