Вуково прело у Шареници

9. марта 2019. године, 13 ученика наше школе су, у пратњи учитељице Тање Ђукић, гостовали у емисији „Жикина Шареница“.

Представили су се кратком представом под називом „Вуково прело“, која је осмишљена да ученике научи како су се дружиле њихове баке, деке, прабаке и прадеке у времену када су били млади. Такође, ова представа има за циљ да подстакне ученике да чувају нашу културну баштину и нашу народну традицију.

Наши ђаци представили су ОШ “Вук Караџић“ на најбољи могући начин, а публика у студију је била одушевљена њиховим наступом. Ученици су имали прилике и да се упознају са радом једне телевизије, те су тиме употпунили ново искуство које су стекли овим гостовањем, које ће, уверени смо, дуго памтити.