Општинско првенство у шаху

Након одржаних школских првенстава прошлог месеца, 28.02.2019. године одржано је Општинско првенство у шаху за школску 2018/2019. годину. Организатори првенства су били Шаховски савез Мачванског округа и Спортски савез града Шапца. Домаћин је ове године била основна школа „Мајур“ у Мајуру. О поштовању правила шаховске игре бринули су представници шаховског савеза, Трајко Давидовски и Милан Грујић.

На првенству је учествовало пет екипа. Спортски савез града обезбедио је пехаре и дипломе за три најуспешније екипе, као и за најуспешније такмичаре у индивидуалној конкуренцији.

Након борбене игре и низа добрих партија поредак у екипној конкуренцији био је следећи:

• ОШ „Николај Велимировић“
  • ОШ „Мајур“
  • ОШ „Лаза Лазаревић“
  • ОШ „Вук Караџић“
  • ОШ „Јеврем Обреновић“

Такмичење је било квалификационог карактера, тако да се победничка екипа, ОШ „Николај Велимировић“, пласирала на регионално такмичење основних школа.

Наши ученици Милан Ђуровић (7. разред), Сара Рашић (5. разред) и Никола Теодоровић (1. разред) били су успешни у оквиру својих узрасних група, те су за то награђени дипломама.

Честитке свим такмичарима на изванредној борби!