Ученици ОШ „ Вук Караџић“ на карневалу у Бугарској

Ученици ОШ „ Вук Караџић“, гостовали су на Етно карневалу „Сурва“ у Пернику, у Бугарској који је одржан од 25. до 27. јануара.

12 ученика млађег школског узраста, на позив Радушка Јанковића испред „Чивијашког карневала“, заједно са директором школе Драгославом Павловићем, учитељицом Тањом Ђукић и наставницом Аном Ивковић представили су се изведбом „Шабачко прело“ на Интернационалном карневалу у Пернику у Бугарској.

У Бугарску су отишли заслужено, јер су имали веома запажен наступ на „Чивијашком карневалу“ у Шапцу.

Заједно са ученицима из наше школе, у Бугарској на карневалу се представила и група ученика шабачких средњих школа, изведбом под називом „Пећински људи“, која је такође имала запажен наступ на „Чивијашком карневалу“ у Шапцу. Групу ученика предводио је њихов другар Огњен Ђукић, ученик Медицинске школе из Шапца.

Ученицима је пружена могућност да представе своју традицију и своју државу Србију на најбољи могући начин, што су они и учинили, да се друже, упознају традицију других народа, и остварују нова познанства и пријатељства.