Резултати наградног конкурса у оквиру пројекта „Соларна енергија – спој више наука“

У оквиру пројекта „Соларна енергија – спој више наука“ као завршна активност организовано је такмичење у коме су учесници пројекта (наставници из школа са сеских подручја), требали у својим школама да организују мини пројекте, радионице, угледне часове, да укључе што већи број наставника и ученика, да повежу што већи број предмета и тиме усаврше међупредметне компетенције и остваре корелацију међу предметима.

Комисија за одабир и награђивање радова (коју чине представници Удружења професора информатике из Новог Сада, представници ЦСУ – Шабац и представници Центра за промоцију науке из Београда ) донела је одлуку да се награде следеће школе и наставници:

• Основна школа „Вук Караџић“ Мачвански Причиновић
    Ментор Снежана Шалаи Тибор, професор музичке културе
  • Основна школа „Мајур“ из Мајура
    Ментор Драгана Шуковић, професор географије

На такмичењу је учествовало осам школа са 11 програма. Критеријуми оцењивања су образложени на следећи начин:

„Радови које су приложили именовани наставници из ове две школе показују највиши ниво креативности, рада, труда, масовности, развијања свести о значају коришћења обновљивих извора енергије тј. соларне енергије, учење откривањем, учење кроз игру, активно учење и друге битне чињенице које доприносе квалитетној настави заснованој на методичким, етичким, проверљивим и научним  чињеницама.

Захваљујемо се свим наставнициам и школама који су послали своје радове и на тај начин код својих ученика и колега наставника унапредили развијање свести о употреби соларне енергије.

Честитамо награђеним школама и наставницима.“

Извештај приредио:
Снежана Шалаи Тибор, проф.муз.култ.