190 година од оснивања школе у Шеварицама

6. новембра 2018. године наша школа је  обележила Дан школе, односно јубилеј - 190 година од оснивања школе у Шеварицама. Том приликом ученици издвојеног одељења у Мачванском Причиновићу одржали су пригодну приредбу. Приредба је одржана 6.новембра 2018. године у 11 сати у Дому културе у Шеварицама. У нашој драгој публици нашли су се ученици од првог до осмог разреда, ученици издвојених јединица у Шеварицама и Табановићу, директор, помоћник директора, педагог, психолог и велики број наставника ОШ „Вук Караџић“.

Организатори приредбе су наставница музичке културе Снежана Шалаи Тибор и наставница српског језика Слађана Вујаковић. Учесници приредбе су ученици издвојене јединице у Мачванском Причиновићу од 5. до 8. разреда. Организацији је допринела и наставница ликовног Весна Станић изложивши најуспешније ликовне радове ученика од петог до осмог разреда.

На самом почетку многобројну публику поздравио је хор који чине ученици од петог до осмог разреда, тј. чланови хорске секције. Публику су поздравили Химном Вуку Караџићу, Стевана Стојановића Мокрањца. Након хорске изведбе публици су се обратили директор школе Драгослав Павловић и учитељ Зоран Поповић.

Након поздравног говора директора и учитеља Зорана, приредба је настављена весело, музичким делом где су ученици изборног предмета Хор и оркестар извели осам композиција различитих жанрова:

•  "Химна Вуку Караџићу" - Ст. Ст. Мокрањац-изводе ученици од 5. до 8. разреда изборног предмета Хор и оркестар;
  • „Хвала Вуку“, Милован Прокић, изводе ученици од 5. до 8.  разреда изборног предмета Хор и оркестар;
  • „Чини ми се душо моја да је Србија“ на стихове Ђуре Јакшића, музика Бата Херман, изводе ученици од 5. до 8. Разреда изборног предмета Хор и оркестар;
  • „Amazing Grace“, John Newton – изводе ученици петог и шестог разреда изборног предмета Хор и оркестар на инструментима из  Орфовог инструментарија;
  • „Сваки дан се то догађа“, текст Љубивоје Ршумовић, музика Драган Лаковић, изводе  ученици 5. и 6. разреда изборног предмета Хор и оркестар;
  • „Theme Mia & Sebastian“, Justin Hurwiz, музикаизфилма„La La Land“, изводи ученица АнаВасилић 7-5 на блок флаути;
  • „Што се боре мисли моје“, староградска песма  на  стихове Кнеза Михаила, изводе ученици 7. и 8. разреда изборног предмета Хор и оркестар;
  • „Девојко мала“, Дарко Краљић, тема из филма „Љубав и мода“, изводе уценици осмог разреда изборног предмета Хор и оркестар;
  • „Плаваптица“, Сања Илић Балканика, песма из истоимене представе ЈДП, аутора  Ирфана Менсура, изводе ученици осмог разреда.

Након веселог музичког дела приредбе следи представа „Ко некад у осам“. У питању је драмски текст Тоде Николетић адаптиран и прилагођен ученицима и потребама приредбе.Извели су је ученици драмске секције.

Свеукупан програм трајао је око 45 минута. По завршетку приредбе на лицима публике видело се задовољство, а добијени коментари били су позитивни. Прослава Дана школе настављена је у школском дворишту турниром у фудбалу.