Конференција ђачких парламената централне Србије

Дана, 19. 10. 2018. године је у Смедереву одржана 4. конференција ђачких парламената централне Србије.

На овој конференцији су учествовали представници 6 округа (Град Београд, Мачвански, Подунавски, Поморавски, Шумадијски, Расински и Расински). Представници следећих школа – ОШ“Вук Караџић“ Шабац, ОШ“Никола Тесла“ Винча, ОШ“ Бошко Ђуричић“ Јагодина, ОШ“Светозар Марковић „ Лапово, ОШ“ Јован Поповић“ Крушевац, ОШ“ Вук Караџић“ Краљево, ОШ“Др Јован Цвијић“ Смедерево, ОШ“Димитрије Давидовић“ Смедерево, ОШ“Ј.Ј.Змај“ Смедерево, ОШ“Бранислав Нушић“ Смедерево, ОШ“Доситеј Обрадовић „ Смедерево, ОШ“Свети Сава“ Смедерево, ОШ „Илија Милосављевић“ Колари.

Представници наше школе били су наставница Снежана Гмизић Опачак као координатор рада Ученичког парламента, директор наше школе Драгослав Павловић, ученици Вељко Вуковић 7/2 и Лука Марковић 7/3. Ово је наше друго учешће на конференцији на коју смо отишли по позиву.

Укупно је учествовало 65 ученика и 22 одраслих (представници медија,културе, школа, удружења грађана, локалне самоуправе.

Конференција   се састојала од неколико делова (пријем у школи домаћину, главни део конференције у Музеју Смедерева , ручак и обилазак знаменитости Смедерева) .