Продајна изложба - стижу нове клупе

30. марта 2018. године у нашој школи одржана је продајна изложба радова ученика, учитеља, наставника и родитеља. Изложбу су најавили чланови Фолклорне секције наше школе са својом учитељицом, тренером фолклора Тањом Ђукић, изведбом пет кола и то:

• „Ја брдом“,
  • „Ја посејах лубенице“,
  • „Дивна, Дивна“,
  • „Качерац „ и
  • „Моравац“

Након тога представили су се чланови изборног предмета Хор и оркестар ОШ „Вук Караџић“ из Мачванског Причиновића, са наставником  Снежаном Шалаи Тибор, изведбом 7 песама:

• „Људи ликујте, народи чујте: Христос Воскресе, радост донесе“ – Св. Владика Николај
  • „Ускршње јутро “ – текст-Саша Божовић, музика-Леонтина Вукомановић
  • „Вера наша православна“ – Св. Владика Николај
  • „Оро се  вије“ – народна песма
  • „Српкиња“ – Исидор Бајић
  • „Жубор вода жуборила“ – текст Иван Глишић,музика- група „Ђердан“
  • „Стари градић покрај Саве“- Миле Станојевић, музика – група „Стари звуци“.

У дворишту школе могла су се видети само  разиграна, весела, радосна и насмејана лица учесника и посетилаца. Сви предмети су продати а зарада је довољна да двориште школе после Ускршњег распуста красе нове клупе.