Дечја недеља

Од 7. до 11. октобра трајала је Дечја недеља, најлепши период у школској години, недеља којој се посебно радују ђаци, али и њихови учитељи!

Ове године смо имали много занимљивих активности које су у вези са значајним јубилејима: обележили смо 30 година Повеље о дечјим правима и 50 година манифестације "Радост Европе". Ученици нижих разреда су, поред дечјих права, имали прилику да упознају историју, културу, уметност и начин живота пет европских земаља: Аустрије, Француске, Енглеске, Италије и Грчке. Предлог да се на овакав начин обележи Дечја недеља дала је учитељица Снежана Поповић, а поред одељења 3/2 и њихових родитеља, велики допринос дале су и наставнице француског и енглеског језика, Маријана Гаврић и Весна Керкез Грбић.

Ходнике наше школе красила је изложба дечјих радова – свака држава је имала свој штанд са препознатљивим обележјима и националним специјалитетима које су деца дегустирала са уживањем!